кадър Нова нюз
редактор Веселин Златков
Колективното напускане на детските хирурзи в болница „Св. Анна” във Варна е резултатг на проблеми от години, това заяви по Нова нюз педиатърът д-р Рада Маркова. Тя обасни, че не става въпрос само за заплати, а за липсата на възможност за специализация и развитие, което иска всеки лекар.
Интересът към Бургас в лекарската общност е много голям, защото с разкриването на нови болнични заведения и отделения има възможност да се групират нови екипи, обясни тя.
Според д-р Маркова липсата на детски хирурзи във Варна и Североизточна България трудно ще се компенсира, защото работещите педиатри в България са общо 938.
„Детските лекари са на дъното на заплащането”, подчерта лекарката. Според нея обаче това не е най-важното, а нуждата обществото ни като цяло да преосмисли отношението си към лекарите.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Криминален психолог: Нека да спрем с тези версии за дървената, колумбийската или някаква друга мафия
Дата: 09/02, 10:52
КУБ Корпорация предоставя отстъпки за покупка на жилища от спортисти по време на Зимната олимпиада
Дата: 09/02, 10:50
Кристо Стоичков за Христо Стоичков: Идолът ти да повярва в теб, пожелавам го на всеки
Дата: 09/02, 10:48
Без книжка и с положителна проба за алкохол: 17-годишен тийнейджър се заби в стълб с колата на баща си
Дата: 09/02, 10:43
Авария остави част от кв. "Младост" във Варна без вода
Дата: 09/02, 10:42