снимка: Пиксабей
По-слаби от очакваните данни за новооткритите работни места в САЩ, които бяха изнесени от Бюрото по трудова статистика станаха причина Доналд Тръмп да заяви, че ще уволни неговият ръководител.
Според последните данни на Бюрото по трудова статистика през юли американската икономика е добавила по-малко работни места от очакваното, като вместо прогнозираните 110 000 те са 74 000. В допълнение в доклада на бюрото, оглавявано от Ерика Макентарфар се правят корекции и на данните за май и юни, като в него се твърди, че добавените работни места за двата месеца са съответно 19 000 и 14 000.
Очаквано данните предизвикаха мигновената реакция на Доналд Тръмп, който написа в социалната си мрежа Трут: "Току-що бях информиран, че "числата за работните места“ на нашата страна се изготвят от назначената от Байдън, д-р Ерика Макентарфар, комисар по трудова статистика, която фалшифицира числата за работните места преди изборите, за да се опита да увеличи шансовете на Камала за победа".
Тръмп допълва, че е наредил тя да бъде "заменена с някой много по-компетентен и квалифициран".
"Важни числа като тази трябва да бъдат честни и точни, те не могат да бъдат манипулирани за политически цели", пише още президентът, допълва БНР.
Скандалът с данните за работните места идва само ден, след като Доналд Тръмп подписа изпълнителна заповед, с която определи новите по-високи митнически ставки за редица търговски партньори на Вашингтон.
Основните борсови индекси реагираха със спад на новините мита. S&P 500 отбеляза спад с 1,6%, което е най-голямата стойност от последната десетдневка на май, а индустриалният индекс Dow Jones и NASDAQ регистрираха понижения, съответно с 1,2% и 2,2% на сто.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Близо 1/3 от домакинствата в България имат неизползван автомобил
Дата: 05/05, 21:21
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 05/05, 21:10
Тръмп: Иран трябва да развее бялото знаме - армията му използва детски играчки
Дата: 05/05, 21:071 Коментар
Благотворителна кауза: Незрящ студент от Варна получи брайлов компютър
Дата: 05/05, 21:00
Над 100 земеделци от Кюстендилско очакват компенсации за измръзнали овошки
Дата: 05/05, 20:47