През нощта облачността ще бъде предимно значителна. В южната половина от страната валежите придружени с гръмотевици ще отслабват и спират, но такива ще започнат в източните райони. Вятърът ще е слаб от запад-северозапад. Утре облачността ще е разкъсана, над източната половина от страната - предимно значителна, купеста и купесто-дъждовна. Около и след обяд на места в източните райони ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. До вечерта явленията ще обхванат и Централна България. Има условия за градушки. Ще духа до умерен, в източните райони до силен вятър от север-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 21° и 26°, в района на София - около 21°.
В планините облачността ще е променлива, по-често - значителна, купеста и купесто-дъждовна. Главно около и след пладне ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. Ще духа умерен до силен вятър от север. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 14°, на 2000 метра - около 6°.
Над Черноморието облачността ще бъде предимно значителна, около и след обяд - купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. Има условия за градушки. Ще духа умерен до силен вятър от север-северозапад. Максималните температури ще бъдат 14°-15°. Температурата на морската вода е между 14° и 17°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Стоичков: Браво, ЦСКА! "Армейският" дух никога не умира!
Дата: 21/05, 07:43
Натоварено е движението на изхода на ГКПП "Капитан Андреево" и "Лесово"
Дата: 21/05, 07:35
Българска парламентарна делегация е на посещение във Ватикана
Дата: 21/05, 07:27
Точката за ПУП в местността Баба Алино отпадна от дневния ред на ЕСУТ
Дата: 21/05, 07:21
Парламентът обсъжда орязване на правомощията на особения търговски управител на "Лукойл" у нас
Дата: 21/05, 07:13