Кадър БНТ
„Бъдещето на „Пампорово“ е в целогодишния туризъм. Курортът се развива успешно като национален център за здравен и климатолечебен туризъм“. Това каза министър Илин Димитров при откриването на летния туристически сезон в к.к. „Пампорово“, където днес се провежда Петата национална конференция за здравен туризъм „Предизвикателства пред климатолечебните курорти“. Събитието събра представители на държавната и местната власт, бизнеса, здравните среди и академичната общност, съобщиха от Министерството на туризма.
Подчертано беше значението на здравния туризъм като един от най-перспективните сегменти в развитието на българския туристически сектор.
„Пампорово“ влиза в летния сезон с модернизирана туристическа база и разнообразни възможности за отдих“, подчерта министър Димитров.
По време на събитието беше отбелязано, че възникналият свлачищен процес в района не засяга територията на „Пампорово“, туристическата инфраструктура и достъпа до комплекса, пише novini.bg.
Институциите са в постоянна координация, като няма основания за притеснение от страна на туристите.
На форума бяха обсъдени възможностите за развитие на климатолечебните курорти, европейските политики в областта на здравния туризъм и перспективите за привличане на повече туристи извън традиционните активни сезони.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Невзоров се върнал във Варна на 16 юни: Не съм бягал. Имаме документи. Видях във Варна голям потенциал
Дата: 23/06, 08:35
"Ти на луд ли ще ме правиш за 40 евро?": Разказ на очевидец за трагедията на Лъвов мост
Дата: 23/06, 08:30
Изстрадан обрат зарадва Алжир
Дата: 23/06, 08:09
Двамата младежи, ударени от волтова дъга на вагон в Стара Загора, опитали да си направят селфи
Дата: 23/06, 08:051 Коментар
Граждани сигнализират за нападения в района на подлез „Плиска“ в София
Дата: 23/06, 08:00