Предупредиха плажуващите по тези райони на родното Черноморие


05/08/2025, 20:20

Мая Иванова. Кадри: Нова ТВ

Слънцето утре ще е доста по-щедро в часовете преди обяд. Следобед обаче ще има отново заоблачавания в различни точки на страната. Облачността ще е динамична, но вероятност за преваляване има в крайния северозапад, в планинските райони и разбира се тук там в югоизточна България, съобщи синоптикът на Нова телевизия Николай Василковски.

Валежите вероятно ще бъдат и с гръмотевична активност, предупреди той, като допълни, че температурите утре ще са по-поносими - от 28 до към 32 - 33 градуса.

Акцентира обаче върху това, че динамична облачност утре се очаква по Черноморието. Дори ще има предпоставки по южното крайбрежие в някакъв момент да превали съвсем локално и съвсем за кратко.

Температурите на въздуха ще са до 30 малко над 30 градуса. Морската вода е от 26 до 27 градуса, но Василковски предупреди плажуващите да бъдат особено внимателни към вълнението, тъй като утре то ще бъде по-осезаемо и по-динамично, особено по южното и централното крайбрежие.

В четвъртък отново ще има слаби превалявания - локални в планините, и тук там в източна България. От петък започва нов горещ слънчев период, с доста висок риск от пожари. Температурите в края на тази и началото на другата седмица ще достигнат най-високия летен диапазон от 35 - 40 градуса, подчерта Николай Василковски.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Испания задържа рекордните 30 тона кокаин в морето
Дата: 08/05, 07:12

Иран налага нови правила в Ормузкия проток
Дата: 08/05, 07:05

Новият кабинет полага клетва
Дата: 08/05, 07:00

Адресите без ток днес във Варна и региона
Дата: 08/05, 07:00

Предимно слънчево по Черноморието
Дата: 08/05, 06:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия