Снимка ФБ
Мирът в Газа е близо.
Разговорите в Кайро за изпълнението на мирния план на Доналд Тръмп за Ивицата Газа навлизат в решителен етап. Това заяви върховният представител за Газа Николай Младенов,цитиран от онлайн изданието на списание “Иджипт тудей”. Дипломатът подчерта, че се водят „чувствителни“ преговори по ключови въпроси, пише БТА.
Сред основните теми са управлението на анклава, доставките на хуманитарна помощ, възстановяването на разрушената инфраструктура и изтеглянето на израелските сили. Паралелно се обсъждат мерки за избягване на вътрешни конфликти и гарантиране на стабилност в региона.
По информация на CNN САЩ и Хамас вече са провели преки разговори за следващия етап от примирието, постигнато с посредничеството на Египет и Катар. Ролята на Кайро остава ключова заради контактите му с всички страни в конфликта.
“Основно предизвикателство остава тежката хуманитарна ситуация - недостиг на храна и лекарства, разрушена здравна система и липса на условия за нормален живот. Крайната цел остава стабилизиране на Газа и обединяването ѝ с останалите палестински територии под управлението на Палестинската власт”, смята Младенов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Катастрофи в страната през изминалото денонощие взеха две жертви
Дата: 24/07, 08:26
САЩ налагат мита върху търговски партньори от целия свят
Дата: 24/07, 08:23
Без товарни превози по Дунав: Заради сушата нивото на реката е ниско
Дата: 24/07, 08:21
КЕВР определи компенсации за юни за бита
Дата: 24/07, 08:16
Украински дрон нанесе удар в склад в Санкт Петербург
Дата: 24/07, 08:12