стоп кадър: Ютуб
Астронавтът Джим Ловел, командвал мисията „Аполо 13“ и върнал екипажа ѝ безопасно на Земята през 1970 г., е починал на 97-годишна възраст.
От НАСА заявиха, че Ловел е „превърнал потенциална трагедия в успех“, след като опитът за кацане на Луната е бил прекъснат заради експлозия на борда на космическия кораб, когато той се е намирал на стотици хиляди мили от Земята.
Десетки милиони зрители по целия свят са наблюдавали по телевизията как Ловел и двамата му колеги се приводняват в Тихия океан – момент, останал като един от най-емблематичните в историята на космическите пътувания.
Ловел, участвал и в мисията „Аполо 8“, е първият човек, който е стигал до Луната два пъти, без да кацне на нея.
Временно изпълняващият длъжността ръководител на НАСА Шон Дъфи подчерта, че астронавтът е помогнал на американската космическа програма да „изкове исторически път“.
В изявление семейството му сподели: „Ще ни липсват неговият непоклатим оптимизъм, чувството му за хумор и начинът, по който караше всеки от нас да чувства, че можем да направим невъзможното. Той беше наистина единствен по рода си.“, пише "Морето".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
А1 и Уча.се с ново партньорство за началото на учебната година
Дата: 27/08, 06:10
Превалявания по Черноморието
Дата: 27/08, 06:00
Спортът по телевизията в четвъртък 27 август
Дата: 27/08, 05:00
Хороскоп за четвъртък: Телец - практичност; Лъв - увереност; Везни - хармония; Стрелец - промяна; Водолей - разходи
Дата: 27/08, 04:30
На днешната дата в историята
Дата: 27/08, 04:00