Мощно земетресение разлюля Исламабад и градове в Хайбер Пахтунхва


19/08/2025, 21:10

снимка пиксабей

Мощно земетресение с магнитуд 5.2 по Рихтер удари Исламабад, Равалпинди и редица градове в Хайбер Пахтунхва във вторник, предизвиквайки паника сред жителите, които вече се борят с последиците от наводнения.

Земетресението е с епицентър в афганистанските планини Хиндукуш, на 190 километра дълбочина. Макар и дълбок, трусът се е почувствал ясно в редица северни градове.

Жители на Пешавар, Аботабад, Чарсада, Читрал, Харипур, Малакад, Батхела и околните райони съобщават за силни вибрации. Хората масово излизаха от домовете и офисите си, страхувайки се от вторични трусове и щети по сградите.

Земетресението е усетено и в Маншера, Мингора, Сват, Балакот, Батаграм, Кохистан и Тограр. В някои райони властите са извършили превантивни евакуации, за да намалят риска за населението.

За щастие засега няма данни за жертви или сериозни разрушения. Въпреки това, Провинциалната служба за управление при бедствия (PDMA) призова жителите да останат нащрек и да спазват мерките за безопасност при евентуални вторични трусове.

Земетресението идва в особено тежък момент за Пакистан, тъй като редица райони вече са засегнати от наводнения и проливни дъждове. Властите увериха, че системите за мониторинг са в готовност да реагират бързо при извънредни ситуации, предаде frognews.bg.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Иванов: В мерките липсва борба с цените на горивата. Това е генезисът на поскъпването на храните
Дата: 11/05, 18:271 Коментар

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 18:20

16-годишен получи обвинение за стрелбата по автобус в Перник
Дата: 11/05, 18:161 Коментар

Костадинов: Предложените от формацията на Радев мерки показват некомпетентност
Дата: 11/05, 18:081 Коментар

Навръх 35-ата си годишнина ПГИТ „Д-р Иван Богоров“ във Варна разкри STEM център
Дата: 11/05, 17:59

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия