Мария Оряшкова: "Добре дошла, Матея!"


22/08/2025, 11:01

Булфото/Инстаграм

Световната и европейска шампионка по самбо и джудо, Мария Оряшкова, вече държи в ръцете си най-ценния си трофей – своето първо дете, съобщава edna.bg. Спортистката сподели щастливата новина с кратко, но трогателно послание в Instagram: „Добре дошла, Матея!“, с което даде начало на нова глава в живота си. 

Още преди раждането Оряшкова предизвика вълна от емоции сред последователите си, публикувайки снимка с наедряло коремче и признанието: „Най-ценното чудо расте тихо, но променя всичко“.

Тези думи докоснаха сърцата на хиляди фенове, които застанаха зад нея с обич и нетърпение да споделят радостта от новото начало.  

С появата на дъщеря си Оряшкова влиза в нова роля – тази на майка. След години, изпълнени с тренировки, победи и медали, пред нея стои най-важното предизвикателство – да даде любов и криле на своето дете.

Мария Оряшкова е родена на 12 декември 1988 г. в гр. Пирдоп, но до 10-годишна възраст живее и учи в село Челопеч. Тя е национална състезателка, представяла България в свободната борба, самбото, джудото, сумото, плажната борба, плажното самбо и белт рестлинга.

Мария Оряшкова влиза в историята на Европейските игри като единствения спортист, участващ в два спорта – борба и самбо. Тя е универсалната шампионка, покорила върхове в: борба; самбо; джудо; сумо; плажна борба; белт рестлинг (борба с колани).

Оряшкова обяви края на кариерата си през 2024 година.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



До 28 градуса по Черноморието
Дата: 30/08, 06:00

Българската асоциация по рециклиране: Поредното сриване на продуктовите такси обслужва чужди лобистки интереси и ще струва 400–600 млн. евро от бюджета глоби към Европейската комисия
Дата: 30/08, 05:40

Специалист по репродуктивна медицина идва във Варна на 25 и 26 септември: д-р Баев ще консултира двойки с проблеми при забременяване в Хейлан
Дата: 30/08, 05:40

Спортът по телевизията в неделя 30 август
Дата: 30/08, 05:00

Хороскоп за неделя: Овен - изненади; Близнаци - баланс; Дева - семейство; Скорпион - търпение; Риби - искреност
Дата: 30/08, 04:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия