Пиксабей
Според изградени от дълги години стереотипи пенсионерите в богатите европейски държави – като Германия, например, просто са длъжни да карат Volvo. Друго много разпространено твърдение е, че много от възрастните граждани в тези държави предпочитат автомобили на местни марки. Оказва се обаче, че всичко това не е вярно, пише automedia.investor.bg.
Всъщност състоянието на нещата е коренно различно от шаблоните и илюзорното възприятие – японските марки са на почитат от по-възрастните германски шофьори. Това съобщава Auto Motor und Sport, като се позовава на Федералната служба за автомобилен транспорт на Германия.
При това на първо място не са най-големите и най-известни японски производители Toyota и Honda, или пък Mazda и Nissan. Любимата марка на германските пенсионери е Suzuki, като повече от половината (50,6%) от всички нейни автомобили, регистрирани в страната, са собственост на граждани над 60 години.
На първо място е малкият хечбек Splash, при който 69% от продадени коли са са собственост на пенсионери. В класацията следват още 4 японски марки – Subaru (49%), Honda (47%), Mitsubishi (45%) и Toyota (44%).
Германските марки също присъстват в статистиката, въпреки че техният принос е по-малък. Opel и Daimler (Mercedes-Benz и Smart) имат най-възрастните собственици - по 41%, докато при Volkswagen резултатът е 34%.
Ако говорим за модели с „пенсионерски имидж“, лидери са Opel Meriva и Mercedes-Benz B-Class, като при тях продажбите на възрастни граждани са над 70%. Що се отнася до марките с преобладаваща млада аудитория, това са Seat, Audi и BMW.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Специалист по репродуктивна медицина идва във Варна на 25 и 26 септември: д-р Баев ще консултира двойки с проблеми при забременяване в Хейлан
Дата: 30/08, 05:40
Спортът по телевизията в неделя 30 август
Дата: 30/08, 05:00
Хороскоп за неделя: Овен - изненади; Близнаци - баланс; Дева - семейство; Скорпион - търпение; Риби - искреност
Дата: 30/08, 04:30
На 30 август 1984 г. при бомбен атентат на жп гара в Пловдив загива жена, а 42-ма души са ранени
Дата: 30/08, 04:00