Два от новите 20 трамвая тръгнаха по софийските улици днес. В официалната церемония участваха столичният кмет Йорданка Фандъкова, министър Искра Михайлова, бившият министър на околната среда и водите Нона Караджова.
Трамвайните мотриси са произведени в Полша, снабдени са с екрани, видеонаблюдение, климатизация и са леснодостъпни за хора с увреждания.
Първоначално новите трамваи ще се движат по линиите 1 и 7. „Имаме много проекти за тази година. Много отдавна София не е имала чисто нов трамвай.
Трамваите са купени от Кохезионния фонд на ЕС и са по ОП "Околна среда. Те са 100% безвъзмездни за нас. Очакваме подписването на договора за 126 нови автобуси", обяви Йорданка Фандъкова.
Кметът изтъкна и доброто взаимодействие между община и държава, благодарение на което проектът е факт. Предстои да бъдат закупени и тролеи.
"Екологичните измерения на новите трамваи се изразяват в това, че само 20 броя нови мотриси спестяват близо 5000 тона въглероден окис"
Двама убити и 52 ранени при руска атака срещу най-големия мол в украинския град Кривой Рог
Дата: 21/08, 19:24
Демерджиев: България разширява антидрон защитата по границите, следим ситуацията с Иран и сме предприели мерки
Дата: 21/08, 19:18
КЗК установи картел при обществени поръчки за строителна техника
Дата: 21/08, 19:08
ДАНС неутрализира мощен GPS заглушител в София, засягал сигнала на летището
Дата: 21/08, 18:582 Коментара
Правителството и социалните партньори определиха критерии за адекватност на минималната работна заплата
Дата: 21/08, 18:542 Коментара