Снимки: Агенция "Митници"
Служители от отдел „Борба с наркотрафика“ към ТД Митница Варна откриха близо 50 кг марихуана в соларни панели, превозени с морски контейнер.
Той e пристигнал на Митнически пункт Варна Запад от пристанище Монреал в Канада и е съдържал групажни стоки с различни получатели. След извършен анализ на риска, митническите служители от отдел „Борба с наркотрафика“ селектират контейнера за щателна митническа проверка.
В хода на контролните действия при една от декларираните стоки - 18 употребявани соларни панели, инспекторите откриват, че 12 от панелите са слепени по двойки и в кухините между тях са укрити пакети със суха зелена тревиста маса. При извършения полеви наркотест веществото в пакетите реагира на марихуана.
_%201027x%201201.jpg)
Установени са общо 105 вакуумирани пакета, съдържащи 49,271 кг нетно тегло марихуана, съобщават от Агенция "Митници".
По случая е образувано досъдебно производство, което се провежда от разследващ митнически инспектор под надзора на Окръжна прокуратура – Варна.
Стойността на задържаната марихуана възлиза на 985 000 лева (503 622,5 евро) по цени на съдопроизводството.
Престъплението е квалифицирано по чл. 242, ал. 2 от Наказателния кодекс. Разследването по случая продължава.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Голяма разпродажба в Mr.Bricolage - отстъпките стигат до -50%, а в кампанията са включени над 4000 продукта за дома, ремонта и градината
Дата: 07/02, 14:30
33-годишен американец е обвинен за смъртни заплахи срещу вицепрезидента Джей Ди Ванс
Дата: 07/02, 14:27
Президентът Йотова посети българите в олимпийското село
Дата: 07/02, 14:161 Коментар
Протест пред кметството в „Аспарухово" поиска отговори за смъртта на конете във „Фанагория"
Дата: 07/02, 14:08
Новият Lidl в Костинброд търси хора: заплата до 1500 € и сериозни придобивки
Дата: 07/02, 14:00