Пиксабей
Главният нефтопровод, който доставя петролни продукти за Москва, е експлодирал в руската западна Рязанска област, съобщи РБК-Украйна, позовавайки се на източници от Главното разузнавателно управление на към Министерството на отбраната в Киев.
Според информацията вчера е станала мощна експлозия на нефтопровода Рязан-Москва, който е един от основните маршрути за снабдяване на руската столица с петролни продукти.
„Силен взрив на участък от нефтопровода“
Според източници на ГУР, след като местни информационни канали съобщиха за силна експлозия на участък от нефтопровода, е избухнал голям пожар. В рамките на няколко часа са били изпратени пожарни и спешни екипи за потушаване на огън.
Местни жители съобщиха, че в района на село Божатково, Рязанска област, има полицейски и други екипи, които работят по отстраняване на последствията от експлозията и пожара.
Според украинската медия през 2018 г. този нефтопровод е бил преоборудван от компанията "Транснефт" за доставка на бензиново гориво, както и за снабдяване на руската армия.
От ГУР заявиха, че в резултат на инцидента
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Тежка катастрофа на улица „Слатинска“ в София, има пострадали
Дата: 29/08, 23:31
Енчо Керязов: Държавата даде ясен знак, че вярва и разчита на младите хора
Дата: 29/08, 23:12
Специалист по репродуктивна медицина идва във Варна на 25 и 26 септември: д-р Баев ще консултира двойки с проблеми при забременяване в Хейлан
Дата: 29/08, 23:10
Туристи след пожара в Созопол: Зловещо е! Все още се носи силна неприятна миризма
Дата: 29/08, 23:01