Пиксабей
С промените в закона, приети скоростно от депутатите преди ваканцията им, движението на всички електрически тротинетки и разновидностите им, става на практика незаконно от 7 септември. Това обяви Владислав Стоицов от асоциацията за електромобилност. Той обясни, че за водачите им вече се изисква застраховка „Гражданска отговорност”, а още не е ясно дали застрахователите изобщо ще предлагат такава, предаде Фрог.
При всички случаи, за да се сключи застраховка, трябва да има регистрация на превозното средство, а как ще става това е пълен хаос, подчерта Стоицов.
Законът трябва да се промени, като се регистрира серийния номер на тротинетката, а не номера на шасито, както е записано в закона.
Всяка община тепърва трябва да решава, как да регистрира индивидуалните електрически возила, каза още Стоицов.
По думите на експерта асоциацията за електромобилност изобщо не е била поканена при обсъждането на промените в закона от депутатите. Проблемът е, че те са в отпуска и няма да се съберат преди новите правила да влязат в сила.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Тежка катастрофа на улица „Слатинска“ в София, има пострадали
Дата: 29/08, 23:31
Енчо Керязов: Държавата даде ясен знак, че вярва и разчита на младите хора
Дата: 29/08, 23:12
Специалист по репродуктивна медицина идва във Варна на 25 и 26 септември: д-р Баев ще консултира двойки с проблеми при забременяване в Хейлан
Дата: 29/08, 23:10
Туристи след пожара в Созопол: Зловещо е! Все още се носи силна неприятна миризма
Дата: 29/08, 23:01