кадър: Кремъл
Кремъл заяви, че водещите европейски сили възпрепятстват усилията на президента на САЩ Доналд Тръмп за постигане на мир в Украйна и че Русия ще продължи операцията си в Украйна, докато Москва не види реални признаци, че Киев е готов за мир.
Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви пред репортери на руски държавни медии, че "европейската група на войната" продължава да възпрепятства усилията на САЩ и Русия по отношение на Украйна, предаде Ройтерс, цитиран от БНР.
Песков заяви още, че Русия е благодарна на Тръмп за тези усилия и че Москва ще продължи "специалната военна операция", тъй като досега не е видяла "реципрочни" ходове от Украйна, насочени към мир.
"Готови сме да разрешим проблема с политически и дипломатически средства. Но засега не виждаме реципрочност от Киев по отношение на това. Така че ще продължим специалната военна операция", каза той.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На търг продават лични вещи на Мерилин Монро
Дата: 09/05, 14:501 Коментар
Говорителят на Кремъл: Пътят до мирно споразумение е много дълъг
Дата: 09/05, 14:401 Коментар
Министър Енчо Керязов откри Световната купа по спортна гимнастика във Варна
Дата: 09/05, 14:30
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 14:28
Без денонощна аптека във Видин
Дата: 09/05, 14:20