Снимки: Булфото
Италианецът Лоренцо Каталдо от Gragnano Sporting Club спечели първия етап в 72-о издание на колоездачната обиколка на България.
Той измина разстоянието от 122.5 километра от Приморско до Бургас за 2:30:06 часа. Втори и трети със същото време са съответно Никифорос Арваниту (Гърция) и Алберт Гатхеман (Германия), предава БТА.
Един българин финишира сред първите 10 - Мартин Маринов, който е с времето на победителя.

В генералното класиране начело е победителят от пролога вчера Огнен Илич (Сърбия) от тима на Борац Чачак с 2:34:27 часа, който води с 3 секунди пред германеца Феликс Грос и пред Никифорос Арваниту.
Третият етап от Обиколката на България утре е 134.2 км от Карнобат до Казанлък. Събитието се организира от Българска федерация колоездене в партньорство с общините. Трасето на колоездачната обиколка предлага предизвикателства от крайморски участъци и равнинни отсечки до планински изкачвания и скоростни спринтове.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 08:30
Полицията издирва непълнолетни, заподозрени за стрелбата по автобус в Перник
Дата: 10/05, 08:26
Путин: Русия може да започне "цивилизован развод" с Армения
Дата: 10/05, 08:21
Бургас посреща честната ръка на Свети Георги Победоносец
Дата: 10/05, 08:21
Борисов с виц за Гълъб Донев: Ще прави бюджета перо по перо
Дата: 10/05, 08:17