Кадър Фейсбук, В. Попов, архив
Домашно куче падна в дълбок 7 метра преливник на язовир край Монтана. След него с риск за собствения си живот и за да го избави от капана на бетона и водата скочи и стопанката му, предаде БТВ.
Бреговете на реката и язовира са любимо място за разходка на кучета и хора.
Спокойната разходка на 12-годишния ваймаранер Арес и Христина, за секунди се превръща в битка за живот.
Кучето се качва на бетонната стена и скача в преливника. Водата е студена, стените са високи и хлъзгави, излизането на Арес – невъзможно.
„И драпа и не може, не може, не може. Вече започна да се дави“, разказва Христина Маркова. Докато чака спасителите, тя сама търси решение.
„Ами скочих. На дървото завързах повода – той е шест-седем метра, скъсих метър и половина-два и скочих. Влязох във водата, с едната ръка се държах за клоните, с другата го извадих. Завих го с моите дрехи и дойдоха пожарникарите“, допълва жената.
Седемчленният спасителен екип намира в капана и двамата.
130 кучета в приюта в Ямбол чакат дом: Осиновявайте, не купувайте
Капацитетът на ямболския приют е на ръба на капацитета си
„Първо кучето извадихме: пуснахме стълба, спуснахме въжета. За първи път се случва собственик да скача след кучето и призоваваме хората да не го правят това, защото е опасно“, коментира Ивалин Спасов, старши спасител в пожарната служба в Монтана.
Христина и Арес се отървават с охлузвания и стрес.
Източник: https://btvnovinite.bg/bulgaria/zhena-skochi-v-7-metrov-prelivnik-za-da-spasi-kucheto-si.html?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwY2xjawQWrtNleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEeMUyCqhiCy-SCaYL-Y3080mkZbZB5yvOn5yK94e0tquwZwSeWoMZBQpbQ5uk_aem_XmQBBg-9_IsK1yllYhyjUA&campaignsrc=clipboard#Echobox=1772726751
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Зелени пространства в София ще се равняват на 14 футболни игрища
Дата: 06/03, 09:28
Посланикът на Израел: Иран иска да изстрелва по 10 000 ракети едновременно, няма защита срещу това
Дата: 06/03, 09:26
Некачествено саниране остави без тераси, климатици и с течащ покрив жители на Велико Търново
Дата: 06/03, 09:20
Българи на Малдивите: От МВнР ни казаха да потърсим италианското посолство в Шри Ланка за съдействие
Дата: 06/03, 09:141 Коментар
САЩ разрешиха на Индия да купува руски петрол заради войната с Иран
Дата: 06/03, 09:08