снимка: ПСС, архив
Щастливо завърши акцията в Стара планина по издирването на турист от село Джулюница.
Спасителните екипи са открили мъжа в района над Бабско пръскало.
Издирваният Никола Владов от Джулюница е бил изнемощял, тъй като прекарал 4 дни без храна.
Туристът е свален от района на Бабско пръскало от екипите на Дирекцията на Национален парк "Централен Балкан“ и на Планинската спасителна служба, които му оказали първа помощ, предаде БНР.
Издирването започна тази сутрин, след като вчера близките му подават сигнал, че е тръгнал в събота, а от няколко дни нямали връзка с него.
По информация на спасителните екипи туристът се бил приютил в заслона "Голям Кадемлия", разположен на самия връх в Стара планина, което е спасило живота му.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Изследвания за диабет, щитовидна жлеза и автоимунитет в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 02/03, 19:30
Отменят полети от и до Атина
Дата: 02/03, 19:29
Варненският кмет: Въпреки че има 60 социални услуги, за 11 години е направена само една нова сграда за специална грижа
Дата: 02/03, 19:15
Как да виждаме по-добре?
Дата: 02/03, 19:10
Иво Инджев за ескалацията в Близкия изток: На ръба на шегата, но чакаме 8 март като някаква развръзка
Дата: 02/03, 19:02