Валежи на места в четвъртък


04/09/2025, 04:00

снимка: Булфото

През нощта срещу четвъртък валежи от дъжд се очакват над крайните западни и северозападни райони, съпроводени от валежи и временно усилване на вятъра. Над останалата част ще духа слаб до умерен източен вятър. 

Минималните температури ще са между 15°C и 19°C, малко по-високи ще са отново по морето до 17-20°C.

През деня в четвъртък  ще е тихо със слаб западен вятър, но около обяд от изток ще се усили в Дунавската равнина. Температурите ще се повишат. След обяд и с развитие на купесто-дъждовна облачност над планинските райони от Западна и Южна България. 

Дневните температури ще се повишат и ще са между 30-34°C. По-високи в Сандански, Пловдив и Централна Северна България - до 35-36°C

Времето в София

През нощта срещу четвъртък   времето ще е с разкъсана облачност. В района на Софийското поле са възможни валежи и гръмотевична дейност. Ще духа слаб западен вятър.

Минималните температури ще бъдат между 14°С до 15°C. През деня ще е слънчево. След обяд и с купесто-дъждовна. Дневните температури ще се повишат, като максималните ще достигнат 30°-33°C. 

Времето в планините

През нощта срещу четвъртък  ще е предимно ясно над по-голямата част, но валежи от дъжд се очакват в Западна Стара планина. 

През деня ще е слънчево, а по върховете и ветровито! След обяд и с развитие на купесто-дъждовни облаци. По-интензивни ще са валежите в Трънско и Западна Стара планина. Максималната температура на височина на 1200 метра ще бъде около 25°C, а на 2000 метра – около 18°C. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър.

Времето по Черноморието

През нощта срещу четвъртък   времето ще е предимно ясно. През деня ще е слънчево. Валежи не се очакват.

Вятърът ще духа от югоизток. Максималните температури ще бъдат между 30° и 33°C. Вълнението на морето ще бъде 1-3 бала. Температурата на морската вода е 24°-26°С.

Времето на Балканите

Атмосферно смущение от запад ще оказва влияние над страните от Западните Балкани. 

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Как се прави здрав корем
Дата: 21/04, 19:50

Мъжко кожено яке – вечната класика в мъжкия стил
Дата: 21/04, 19:50

Александър Шестаков е в тежко състояние
Дата: 21/04, 19:47

Ивет Горанова: Време е за реални действия
Дата: 21/04, 19:44

Доставките по петролопровода „Дружба“ вече могат да бъдат възобновени
Дата: 21/04, 19:33

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия