Снимка: Пиксабей, илюстративна
Мълния падна тази сутрин в района на автогарата в смолянския квартал Устово по време на гръмотевична буря с проливен дъжд, предава БТА. Няма пострадали хора, но е поразено дърво в непосредствена близост до обществената тоалетна, а друго е надвиснало опасно.
Пряк очевидец на инцидента е работникът по чистотата към Община Смолян Кина Симова. „Подреждах си инструментите и ги прибирах в малкия павилион. В този момент удари мълнията и дървото падна. Ако бях отпред, щях да остана на място“, каза Симова за БТА.
От Областната дирекция на МВР в Смолян съобщиха, че след получен сигнал за паднала мълния върху дърво на място са изпратени екипи на полицията и пожарната. Пожарникарите са отстранили поразеното дърво, като са го нарязали и обезопасили района. Вследствие на инцидента е прекъснато и електрозахранването в района на Автогарата.
Заместник-кметът на Община Смолян Мариана Цекова, че служител на общината е изпратен на мястото на инцидента. Уведомени са и собствениците на имота – транспортната фирма „Рожен Експрес“.
Гръмотевичната буря премина над Смолян рано тази сутрин, като на места бе придружена от интензивни валежи.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Подуправителят на НЗОК след оставката: Някой се опитва да напасва факти към предварителни изводи
Дата: 13/06, 10:50
Политолог: ПП-ДБ вървят към сигурно поражение, ако влязат в президентските избори с Гюров и Кандев
Дата: 13/06, 10:30
ИПБ предава на прокуратурата записи от „Хемус“, изнесени от МРРБ
Дата: 13/06, 10:25
Отложеното пенсиониране увеличава пенсията
Дата: 13/06, 10:22
Везенков и компания протягат ръце към още една титла
Дата: 13/06, 10:201 Коментар