кадър bTV
редактор Веселин Златков
В решението Андрей Гюров да бъде следващия служебен премиер има реверанс съм ПП-ДБ, които заявиха, че ако не е той, няма да са честни изборите, това коментира политологът Стойчо Стойчев в „Лице в лице” по bTV. Той обаче подчерта, че това е „красотата” на президентската институция, която може да спуска решения, без да се налага да ги обяснява в този случай.
Стойчев коментира и ветото, което президентът Йотова налага на промените в Изборния кодекс, които ограничават секциите извън ЕС. Политологът призна, че не разбира драмата с тях, защото гласовете от чужбина не решават изборите. Според него ветото няма да бъде отхвърлено, защото БСП има вече различна позиция по темата.
Политологът коментира скептично данните по индекса за усещане за корупция, които поставят България на последно място в ЕС заедно с Унгария. „Всеки, който ми каже, че у нас има огромна корупция, аз го питам кога за последно е дал подкуп. Досега не съм получил конкретен отговор”, заяви Стойчев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Анализатор: Андрей Гюров ме озадачи, като каза, че не е член на ПП, без никой да го пита
Дата: 12/02, 18:481 Коментар
Ключово е да увеличим доверието в еврото, каза президентът Илияна Йотова
Дата: 12/02, 18:44
Парк “Виница“ – гражданска инициатива за повече зелени пространства в кв. Виница!
Дата: 12/02, 18:40
Васил Тончев: Грешка ще е служебният кабинет да се занимава със случая "Петрохан"
Дата: 12/02, 18:231 Коментар
Експерт по медии: Върнем ли чрез Тръмп и Путин великите сили на изборите, ще ни делят пак на салфетка
Дата: 12/02, 18:091 Коментар