снимка Булфото
Израелският външен министър Гидеон Саар заяви днес, че посещение на френския президент Еманюел Макрон в Израел не е на дневен ред, докато той не се откаже от решението си да признае Държавата Палестина, предаде Франс прес.
Министерството на външните работи на Израел съобщи, че Саар е разговарял с френския си колега Жан-Ноел Баро и е призовал Франция да преразгледа своята инициатива да признае съществуването на палестинска държава.
„Докато Франция продължава да полага усилия и да предприема инициативи, които противоречат на интересите на Израел, посещение на Макрон в Израел няма да се състои“, заяви Саар.
В края на юли Макрон обяви, че Франция ще признае Държавата Палестина по време на годишната сесия на Общото събрание на ООН през септември. Това изявление предизвика напрежение между Париж и Израел, като израелският премиер Бенямин Нетаняху обвини миналия месец френския президент, че „подклажда антисемитски настроения“ във Франция.
Израелската обществена телевизия съобщи вчера, че Нетаняху е отхвърлил искане на Макрон да посети Израел.
В разговора си с Баро Саар подчерта, че френската инициатива „застрашава стабилността в Близкия изток и накърнява националните интереси и сигурността на Израел“, предаде БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Учени създадоха наночастици, ускоряващи срастването на зъбните импланти с костите
Дата: 27/08, 01:00
Арестуваха 16-годишен за планиран терор срещу детска градина в Норвегия
Дата: 27/08, 00:30
"Левски" се прости с мечтата за Шампионската лига след тежка загуба в Гърция
Дата: 26/08, 23:561 Коментар
Ограничават движението на улица на "Траката" в четвъртък
Дата: 26/08, 23:50
Европейските акции останаха почти без промяна
Дата: 26/08, 23:40