кадър: Бтв
Сирийските власти сключиха с кюрдските сили споразумение за спиране на огъня, след седмици на ожесточени сблъсъци между двете фракции.
Сделката предвижда кюрдските формирования, или така наречените "Сирийски демократични сили", да се присъединят към редовната сирийска армия.Гарантирани са и права за малцинството. Сирийската армия завладя около 80% от автономните области на кюрдските сили, в източната част на страната, припомня Бтв.
Това е пореден конфликт между Дамаск и малцинствена група, откакто ислямистки групировки свалиха режима на Башар Асад преди година, и поеха управлението на Сирия.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Безплатен куклен театър във Варна носи смях и поука с „Лакома мецана”
Дата: 06/02, 06:20
Голяма разпродажба в Mr.Bricolage - отстъпките стигат до -50%, а в кампанията са включени над 4000 продукта за дома, ремонта и градината
Дата: 06/02, 06:20
Новият Lidl в Костинброд търси хора: заплата до 1500 € и сериозни придобивки
Дата: 06/02, 06:00
Калоян Паргов: Радев се идентифицира с БСП и с темата за неравенствата
Дата: 06/02, 06:00
Експертът по киберсигурност Илин Савов: Ще има атаки към болници, общини, училища и други предприятия
Дата: 06/02, 05:00