снимка Булфото
Няма тлеещи участъци при пожара в гората над кв. „Аспарухово“. Огънят е напълно потушен, като няма опасност от ново разпространение. Това показват кадрите от дрон, направени от служители от отдел „Отбранително-мобилизационна подготовка“ към Община Варна. Записите ще бъдат предоставени и на Службата за противопожарна безопасност и защита на населението.
По първоначални данни засегнатата площ е около 50 декара горски терен. В гасенето на пожара в продължение на два дни са участвали и 10 доброволци от Доброволното формирование – Варна под ръководството на заместник-кмета Илия Коев, които работиха съвместно с екипите на пожарната.
От отдел „Дейности по защита на населението“ подчертават, че през летните и есенните месеци рискът от възникване на горски пожари остава висок заради сухото време и силните ветрове. Те напомнят на гражданите: да не палят огън в открити площи и горски масиви; да не изхвърлят незагасени фасове и други отпадъци, които могат да предизвикат искри; при забелязан дим или пламък незабавно да сигнализират на телефон 112.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Петков за заглушителя: Дали ДАНС не са оставили Демерджиев да се бори сам с вятърни мелници?
Дата: 26/08, 01:00
Първи смъртен случай след употреба на фентанил в Смолянска област
Дата: 26/08, 00:30
WSJ: Директорът на ЦРУ е предупредил Путин за последствията от нова руска мобилизация и атака срещу НАТО
Дата: 26/08, 00:281 Коментар
А1 и Уча.се с ново партньорство за началото на учебната година
Дата: 26/08, 00:10