Булфото
Министерския съвет взе решение за определяне на наличие на основен интерес, свързан със сигурността на страната, който да бъде защитен при сключване на договор за обществена поръчка в случаите по чл.13, ал. 1, т.13, б. „а“ и б. „ж“ от Закона за обществените поръчки при реализацията на обществена поръчка за „Ремонт на пристанищна инфраструктура и удълбочаване на акваторията на ВМБ - Варна (ВР 1318)“.
Ремонтът е необходим с цел приемане, базиране и обслужване на новопридобитите бойни кораби и съответното оборудване. Проектът предвижда ремонт и разширяване на пристанищната инфраструктура, изграждане на съоръжения за поддръжка и базиране на новопридобитите кораби и удълбочаване акваторията на Военноморска база - Варна.
Основният интерес, свързан със сигурността на страната, а именно гарантирането на суверенитета и териториалната цялост на Република България чрез укрепване и гарантиране на морския суверенитет на държавата, включва осигуряването на оперативна готовност на ВМС и тяхната способност да защитават страната от потенциални заплахи по море. В този контекст модернизацията на ВМБ-Варна е от ключово значение за поддържането на морската сигурност и укрепване на отбранителните способности на Република България, посочват от пресслужбата на МС.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
За пореден път пребиха адвокат в Монтана
Дата: 14/01, 13:16
Полицията се самосезира и санкционира "каскадьор" по улиците на Варна след публикуван клип в социалните мрежи
Дата: 14/01, 13:13
Доц. Кунчев от Варна: Силистра и Добрич са на прага на грипна епидемия
Дата: 14/01, 12:571 Коментар
Деян Лозев се завръща в игра за Спартак
Дата: 14/01, 12:56
5-годишно разсрочено плащане за завършени вили и апартаменти: промоция за инвеститори във Forest Club House от КУБ Корпорация
Дата: 14/01, 12:50