Бтв: Левски вдига шампионската титла на 9 май с шпалир от Лудогорец


28/04/2026, 02:00

Стопкадър Диема Спорт

Левски може да вдигне шампионския трофей на 9 май, при това с шпалир от настоящия шампион Лудогорец, научи bTV.

"Сините" ще станат шампиони на България тази събота, ако победят у дома преследвача ЦСКА 1948. В оставащите си двубои обаче тимът на Хулио Веласкес има само две домакинства и ще получи трофея още на 9 май, когато приема Лудогорец.

От съображения за сигурност това няма как да стане в последното домакинство на Левски за сезона - на 16 май, тъй като то е срещу вечния съперник ЦСКА.

Трофеят не е бил на "Герена" от 2013 г. насам. Преди 13 години той чакаше Левски, но "сините" преживяха кошмар - направиха драматично 1:1 със Славия и шампион стана Лудогорец.

Тогава "орлите" бяха наградени в началото на следващата кампания, припомня Бтв.

Сега обаче Левски крачи към първа титла от 17 години. Столичният гранд е устремен към шампионски трофей №27 в клубната история и край на хегемонията на Лудогорец, който окупира върха в последните 14 сезона.

 

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Гюров за "Магазин за хората": Рафтовете са празни, шефовете си угаждат, а тази сутрин се и разбягаха
Дата: 29/04, 10:15

Костадинов пътува с влак от Варна за София: България, гледана от влака, прилича на зомби-апокалипсис
Дата: 29/04, 10:15

Лиса Кудроу за сценаристите на "Приятели": Обиждаха ни и обсъждаха фантазиите си за Дженифър Анистън и Кортни Кокс
Дата: 29/04, 10:11

Гранд Про прави турнир в памет на Васко Боев
Дата: 29/04, 10:11

Служебният екоминистър: Старата и компрометирана водопреносна мрежа причинява 60% загуби в България
Дата: 29/04, 10:09

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия