В Анкара отложиха делото за отстраняване на лидера на опозиционната Народнорепубликанска партия


15/09/2025, 23:30

кадър: БНТ

Съдът в турската столица Анкара отложи делото за отстраняване на лидера на опозиционната Народнорепубликанска партия. Делото предизвика задълбочаване на критиките за репресия срещу опозицията и опонентите на президента Реджеп Ердоган.

Процесът е за нередности при избора на лидера на опозицията Йозгюр Йозел през 2023 г. Пред съда в Анкара днес имаше засилено полицейско присъствие и множество привърженици на опозицията, но решението беше за отлагане на заседанието за 24 октомври, предава БНТ.

Стотици членове на Народнорепубликанската партия, сред тях и основния опонент на Ердоган - истанбулския кмет Екрем Имамоглу, са зад решетките в очакване на процеси. Процесът за отстраняване на Йозгюр Йозел е смятан за тест за крехкия баланс между демокрация и автокрация в Турция.

Задълбочаването на разногласията и отслабването на опозиционния лагер увеличава шансовете на президента Ердоган да продължи още 22-годишното си управление.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Броят на жертвите при наводненията в Непал и Тибет достигна 157 души
Дата: 26/08, 23:08

Откриха 58 мигранти, сред които жени и деца, заключени в камион край Париж
Дата: 26/08, 22:50

Шефът на СДС: Андрей Гюров няма качества да бъде президент
Дата: 26/08, 22:401 Коментар

Синът на фермера с антракс опита да прегази журналисти на Нова с трактор
Дата: 26/08, 22:29

Зарков: Съдебната система генерира несправедливост
Дата: 26/08, 22:23

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия