Павела Митова, ИТН: Вотът на недоверие нарушава Конституцията


16/09/2025, 17:52

кадър bTV

редактор Веселин Златков

Ако новият вот на недоверие все пак успее, той ще бъде атакуван пред Конституционния съд. Това стана ясно от думите на депутатката от ИТН Павела Митова в „Лице в лице” по bTV. Тя обясни, че в мотивите му има елементи на предишни вотове на недоверие, което нарушава основния закон.

Според нея председателят на парламента Наталия Киселова не може да направи нищо по въпроса, защото не може да редактира темата на вота. Според Митова, мотивите на вота са плагиатствани от оценка на ЕС за върховенството на закона у нас, който се отнася за период, в който са управлявали ПП-ДБ.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



За да не загубят войната: Руските националисти призоваха Путин да хвърли атомна бомба в Украйна и да убие Зеленски
Дата: 27/06, 18:59

Кирил Петков със съвети към Радев: Чуйте Асен Василев за бюджета, за да спрете хитреците
Дата: 27/06, 18:58

Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Дата: 27/06, 18:49

НАСА регистрира гигантска вълна в Тихия океан
Дата: 27/06, 18:44

Полицията издирва 3-и ден 17-годишната Никол от София
Дата: 27/06, 18:43

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия