снимка: Община Девня
Пожар възникна в тревиста местност край Девня. Три екипа на пожарната са на терен близо до реката в местността Балтата до стария содов завод. Горят сухи треви, в близост няма жилищни сгради и няма опасност за хората. Това съобщи Свилен Шитов, кмет на Девня, предаде БНР.
На място има и екип с фадроми, тъй като районът е трудно достъпен.
По данни на местната администрация около 15:00 часа днес в частен имот недалеч от завода на "Каолин" АД в община Девня е възникнал пожар. Пламнали са сухи треви и храсти в местността Балтата, но заради силния вятър огънят се е разпространил, достигайки соларния парк в района и територията на бившия завод "Полимери". Там също горят треви и храсти, като пламъците са далеч от местата, където се съхраняват химически материали и опасни отпадъци.
Няма пострадали, няма опасност от обгазяване и замърсяване на въздуха, материалните щети са незначителни.
В момента четири пожарни автомобила от Девня, Варна и Провадия и екип от доброволното формирование се опитват да локализират огнището на пожара.
От полицията посочват, че горят сухи треви и отпадъци в двора на бившия завод "Полимери". Няма опасност за хора и сгради, но вятърът е силен и разпръсква дима чак до Камчия.
За пожара във варненския квартал "Владиславово" - до бл. 32 има нерегламентирано сметище, в което горят боклуци. Там също няма опасност огънят да се разрастне и се чака багер на Общината да разпръсне боклука, посочват още от полицията.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Задържаха рецидивист на пътя с 20 присъди, шофирал след употреба на два вида дрога
Дата: 22/01, 13:24
Проблемите със снега в Северна Македония продължават
Дата: 22/01, 13:20
Сигнал за насилие над дете в детска градина вдигна на крак администрацията във Враца
Дата: 22/01, 13:18
България е сред трите страни в ЕС с най-нисък държавен дълг
Дата: 22/01, 13:091 Коментар
Шефът на ВиК: Кметът на Девня спира проекта за резервното водоснабдяване на Варна
Дата: 22/01, 13:00