Снимка: Фейсбук, Senator Marco Rubio
Министърът на външните работи на Русия Сергей Лавров и генералния секретар на САЩ Марко Рубио са провели среща в кулоарите на 80-ата сесия на Общото събрание на ООН, предаде ТАСС.
Срещата е продължила при закрити врата и без встъпителни думи.
По време на разговорите американският държавен секретар е призовал за прекратяване на „убийствата в Украйна“.
„Рубио повтори призива на президента Тръмп за прекратяване на убийствата и необходимостта Москва да предприеме реални стъпки към трайно решение за край на войната“, заяви след срещата говорителят на Държавния департамент Томи Пигот. Това е първата среща на дипломатите от 15 август тази година насам, когато разговаряха за Украйна, наред с други въпроси, в рамките на визитата на руския президент Владимир Путин в САЩ, пише БТА.
Вчера Доналд Тръмп заяви пред украинския президент Володимир Зеленски, че "с време, търпение и финансовата подкрепа на Европа и по-специално на НАТО, е напълно възможно Украйна да се върне към границите, от които започна този конфликт".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спортът по телевизията във вторник 12 май
Дата: 12/05, 05:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 12/05, 04:50
Хороскоп за вторник: Овен - текущи задачи; Близнаци - енергия; Лъв - вдъхновение; Скорпион - промяна; Риби - интуитивни решения
Дата: 12/05, 04:30
На 12 май 1957 г. Българският спортен тотализатор стартира дейността си с играта "Спорт тото 1"
Дата: 12/05, 04:00
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 03:40