Китайският президент ще посети САЩ през септември


07/07/2026, 01:00

Кадър: Ютюб

Китайският президент Си Дзинпин се очаква да посети Съединените щати на 24 септември, съобщи американският президент Доналд Тръмп.

„Например президентът Си идва тук към края на септември, мисля, че на 24-и“, заяви Тръмп по време на среща със свои политически поддръжници в Белия дом, информира БГНЕС.

Американският президент посети Пекин на 14 и 15 май. В началото на юни държавният секретар на САЩ Марко Рубио призна, че визитата е довела до малко осезаеми резултати. По думите му основната ѝ цел е била да осигури „пряк контакт“ между лидерите на „двете най-големи и най-могъщи държави в света“.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Спецоперация на МВР се провежда в Габрово
Дата: 07/07, 14:17

България дължи 360 милиона долара на Турция за "Боташ"
Дата: 07/07, 14:14

Дара получи имот край морето
Дата: 07/07, 14:031 Коментар

Пеевски: Подкрепяме постигнатото замразяване на договора с "Боташ"
Дата: 07/07, 13:51

Съдът образува дело по жалба на Директора на дирекция УСКОР в Община Варна срещу заповед за временното му отстраняване
Дата: 07/07, 13:481 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия