Бивш директор на Националната следствена служба: Необяснимо е защо някой не е изпратил делото за Коцев на прокуратурата


30/09/2025, 23:30

кадър: Bulgaria ON AIR

Софийският градски съд реши двамата служители от "Автомобилна администрация", обвинени в подкуп от екипа на Роби Уилямс, да останат в ареста. 

"Ежедневната корупция никога не е изчезвала и едва ли в близко време ще го направи. Толкова е изобретателна, че както разбираме се пращат хората да изтеглят пари от банкомата да си платят рекета", заяви бившият директор на Националната следствена служба и бивш зам.-главен прокурор Бойко Найденов в "Денят ON AIR".

Има генезис, който поражда корупцията и това е допустимостта ѝ, които сме изградили в себе си, посочи той за Bulgaria ON AIR.

"И след небивалото увеличение на заплатите работата на тези държавни служители не е добра. Ако няма обществена нетърпимост да накара службите да си свършат работата, нещата са такива, каквито ги виждаме сега", обясни Найденов.

По думите му виждаме как Комисията за борба с корупцията прави разследвания, които са на границата на закона.

"Необяснимо е защо някой служител не е изпратил делото за Благомир Коцев на прокуратурата, която 2 седмици чака делото. Ако бях в прокуратурата, щях да изискам проверка защо това не се е случило и кой е отговорен за това. Не се намери съдия, който да гледа делото. Някакъв страх обзе колегите", коментира бившият шеф на следствието.

Всеки иска да участва в организация, която оказва натиск, категоричен е той.

"С оставянето на Борислав Сарафов като главен прокурор, Висшият съдебен съвет демонстрира своята позиция. За мен е неправилна, но докато не се избере друг ВСС, ще бъде така. Не съм оптимист, че и при следващите избори ще има. Явно това устройва някои от политиците", изтъкна Найденов.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Борисов нареди смяна на всички общински шефове на ГЕРБ
Дата: 12/05, 20:21

Две жени набиха 16-годишна след матура по БЕЛ в Лом
Дата: 12/05, 20:201 Коментар

Емил Дечев се връща в Софийската градска прокуратура
Дата: 12/05, 20:08

Зоров: Мерките за контрол на цените са в правилната посока, но ножицата при надценките трябва да се свие
Дата: 12/05, 19:58

Верижна катастрофа на магистрала "Хемус"
Дата: 12/05, 19:421 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия