Булфото
Иван Портних излезе с интересно съобщение в социалната мрежа:
"Днес делото за пристанище „Карантината“ най-накрая влиза в съда.
Чета днес заглавията в „правилните“ медии и за пореден път установявам, че вече са ме осъдили, преди да се е произнесъл съдът
Затова ще повторя отново -
Категорично приветствам старта на делото, за да получа възможност да покажа документите и фактите по него. Настоявам да бъде даден ход, за да спрат предизборните спекулации по темата.
Построихме рибарско пристанище - една чудесна придобивка за Варна, където много хора се прехранват с риболов. Направихме го на мястото на стар пристан за лодки, за който има десетки документи и свидетелства. Много хора се заиграват с думата „пристан“, но той на практика означава точно това – пристанище за малки риболовни съдове. За да бъда още по-конкретен - „пристан“ означава място за спиране, закотвяне и престой на кораби или лодки.
Старият кей пристан фигурира в много документи и в активите на съществуващото още по времето на социализма държавно предприятие „Черноморски риболов“.
Оползотворихме отпуснатите европейски средства съвсем коректно, никакви злоупотреби не бяха установени при всички проверки, които направиха отговорните институции.
Нали е ясно, че с въпросните средства не съм си построил вила за лично ползване, а нещо обществено полезно!?
Пристанище „Карантината“ е предназначено за риболовни лодки, а не за кораби и яхти. Място, където се прибира уловът на рибарите
И нека отново напомня, че по делото има скандални процесуални нарушения, които дават достатъчно основания то да бъде отменено, но никой няма полза от това.
Ще спомена само две от тях:
- Брутален конфликт на интереси – заинтересовано лице оценява собствените си твърдения. Става дума за геодезиста Йоан Каратерзиян, чиято съпруга беше уволнена от мен заради нередности в работата ѝ в общината. Личната вендета на Каратерзиян, който е и активист на ПП-ДБ, беше първоначалният сигнал срещу мен за „Карантината“. Точно той е и въпросното вещо лице, което би трябвало да оценява своя собствен сигнал.
А как ще оценява фактите безпристрастно? Пълен абсурд, за който в Европрокуратурата са съвсем наясно. Но явно не са могли да намерят друг, който да потвърди глупостите, които Каратерзиян твърди в сигнала си. И затова са го назначили сам да потвърди лъжовните си внушения.
- Груби нарушения и вмешателство от страна на европрокурорката Теодора Георгиева, вече отстранена от работа. Европейската прокуратура твърди в мотивите си за дисциплинарното уволнение на Георгиева, че тя е нарушила вътрешните процедури за разпит на свидетели по време на своята работа.
Писал съм много по темата, а днес ще бъде даден ход не само на делото, но и на разплитането на една политическа спекулация, използвана многократно срещу мен от опонентите ми от ПП-ДБ.
Вижте малка част от документите в първи коментар.
Останалите ще станат достояние на обществото съвсем скоро."
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Кремъл: На 1 февруари ще се проведе вторият кръг мирни преговори между Русия, Украйна и САЩ
Дата: 29/01, 00:00
Високи температури, но и дъжд над цялата страна в четвъртък
Дата: 28/01, 23:40
Алберт Попов завърши на 18-о място в нощния слалом в Австрия
Дата: 28/01, 23:30
Барселона изравни на Копенхаген в началото на второто полувреме
Дата: 28/01, 23:20