Президентът на Северна Македония с важна среща


02/10/2025, 02:00

кадър: Нова, архив

Президентът на Северна Македония Гордана Силяновска ще участва в Седмата среща на Европейската политическа общност в Копенхаген, съобщиха от кабинета й в Скопие.

Силяновска ще говори на панелната дискусия на тема „Сигурност и устойчивост - традиционни и нови заплахи“, която ще бъде председателствана от френския президент Еманюел Макрон и албанския премиер Еди Рама.

На срещата в Копенхаген са поканени 47 държавни и правителствени ръководители, а ключови теми ще бъдат войната в Украйна и необходимите стъпки за по-силна и безопасна Европа, допълва БТА. 

„Предвид многобройните предизвикателства, които включват координирани кибероперации, саботаж на критична инфраструктура и проблеми с миграционния поток, лидерите ще обсъдят необходимостта от засилване на сътрудничеството. Фокусът ще бъде върху необходимостта от поемане на по-голяма отговорност за собствената отбрана, както и засилване на индустриалното и технологичното сътрудничество”, уточняват в съобщението от кабинета на Силяновска.

Европейска политическа общност е форум, чиято цел е да насърчава политическия диалог и сътрудничеството извън 27-те членки на ЕС.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Как се прави здрав корем
Дата: 21/04, 19:50

Мъжко кожено яке – вечната класика в мъжкия стил
Дата: 21/04, 19:50

Александър Шестаков е в тежко състояние
Дата: 21/04, 19:47

Ивет Горанова: Време е за реални действия
Дата: 21/04, 19:44

Доставките по петролопровода „Дружба“ вече могат да бъдат възобновени
Дата: 21/04, 19:33

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия