Стопкадър Нова Тв
Последните дни на юни ще са белязани от най-високите температури за месеца. Жълт код за опасни горещини е обявен в 14 области на България. Предупреждението е издадено за областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Велико Търново, Русе, Силистра, Кюстендил, Благоевград, Пазарджик, Пловдив, Стара Загора, Хасково и Ямбол, пише nova.bg.
От неделя до средата на предстоящата седмица жегата ще е тежка и уморителна. Дневните температури в неделя ще са от 32 до 37 градуса с най-високи стойности по поречието на Дунав. Ще е слънчево и сравнително тихо. До вторник, отново в тези части на страната, термометрите ще достигнат 40 градуса.
Междувременно точно в последния ден на юни и началото на юли атмосферата ще стане неустойчива с условия за летни бури. Още във вторник следобед и вечерта в Югозападна България ще се развиват гръмотевични процеси с кратки, локални, интензивни дъждове с риск от градушка. Явленията в сряда ще преминават в Северна и в Западна България, а от четвъртък до събота - на повече места.
Динамичното време ще донесе известно облекчение в температурите – в края на предстоящата седмица следобедните пикове ще се върнат към по-обичайните летни нива – от 26 до 31-32 градуса.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
"Приюти на ужасите": Нов случай на злоупотреби в домове за уязвими хора разтърси Румъния
Дата: 01/07, 09:19
В планините е облачно и мъгливо, възможни са валежи с гръмотевици
Дата: 01/07, 09:16
Спартак пусна абонаментните карти за феновете
Дата: 01/07, 09:13
Как да виждаме по-добре?
Дата: 01/07, 09:10