снимка: Президентство
България няма нужда да избира между националната си идентичност и европейската си принадлежност, посочи президентът Илияна Йотова на годишната среща с българските посланици зад граница:
"Но трябва да бъдем държава, която предлага решения, а не само да подкрепя вече взети решения. Ние сме последователни, компетентни и добри партньори. Това го показахме вече почти 20 години. Ето, следващата година ще станат 20 години от нашето членство в Европейския съюз. Различното мнение или нюансите в определени политики не означават евроскептицизъм, а точно обратното. Означават силни позиции."
Президентът защити решението на настоящото правителство да не участва в т.нар. Коалиция на желаещите, предаде БНР. Йотова припомни, че България последователно отстоява позицията, че не съществува военно решение на войната в Украйна:
"Разразилата се дискусия в последните дни относно участието на България в Коалицията на желаещите е тема както с вътрешен, така и с международен характер и смятам, че позицията на страната ни в този момент е правилна. Самото създаване на коалицията е плод на противоречията между страните. Самата коалиция претърпя много сериозни изменения в целите си. Изправени сме, уважаеми дами и господа, пред риск подобни коалиции да милитаризират външната политика и ние тук трябва да имаме яснота в своята национална позиция по този въпрос."
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Взеха книжката и повдигнаха обвинение на шофьора, причинил смъртта на жена край Владая
Дата: 23/07, 15:16
Времето във Варна в петък
Дата: 23/07, 15:05
Кадри от залавянето на фантома Асен Симеонов - Чарли
Дата: 23/07, 15:03
Крим върна уличните телефони за спешни обаждания
Дата: 23/07, 14:59
Новата Антикорупционна комисия ще заработи с четирима, а не с петима членове
Дата: 23/07, 14:49