ФТ разкри плана за мир в Украйна: Европа и САЩ ще отговорят военно на Русия при нарушение на договореностите


Дата: 03/02, 10:24

Пиксабей

Украйна се е договорила със западните си партньори, че всяко продължително нарушение от страна на Русия на бъдещо споразумение за прекратяване на огъня ще доведе до координирана военна реакция от страна на Европа и САЩ, съобщи „Файненшъл таймс“, позовавайки се на запознати с дискусиите, цитира Трибюн.

Планът е бил обсъждан на няколко пъти през декември и януари между украински, европейски и американски официални лица и ще включва многостепенна реакция на всяко нарушение на договореното примирие от страна на Русия, се казва в статията. Според договореното всяко  нарушение на примирието ще предизвика реакция в рамките на 24 часа, започваща с дипломатическо предупреждение и, ако е необходимо - действия от страна на украинската армия за прекратяване на нарушението.

Ако военните действия продължат и след това, планът e да се премине към втора фаза на интервенция с участието на сили от така наречената Коалиция на желаещите, която включва много членове на ЕС, както и Обединеното кралство, Норвегия, Исландия и Турция. В случай на разширена атака, 72 часа след първоначалното нарушение ще бъде задействана координирана реакция от сили, подкрепяни от Запада, включващи американската армия.

Пратеници от Киев, Москва и Вашингтон ще се срещнат в Абу Даби в сряда и четвъртък за нов кръг преговори, целящи да сложат край на войната.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Близо 500 000 къса контрабандни цигари откриха митничарите на МП Лесово
Дата: 11/02, 14:26

ИТН за избора на Гюров: Очакват ни нечестни избори
Дата: 11/02, 14:174 Коментара

Хидратацията е важен, но подценяван фактор за здравето и външния вид на кожата през зимните месеци
Дата: 11/02, 14:17

Белият дом изтри публикация на Ванс за арменския геноцид
Дата: 11/02, 14:043 Коментара

Европейският парламент одобри 90 млрд. заем за Украйна
Дата: 11/02, 13:502 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия