Булфото
Още днес Дирекцията за национален строителен контрол (ДНСК) ще бъде изпратена на място, за да се установи дали има отклонения в строителство и от одобрените общи устройствени планове на общините.
Това каза министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов в Министерския съвет по повод наводнението в курортното селище "Елените", предаде бТВ.
Проверка за това как са издавани разрешителни за строеж на хотелите в курортните селища и дали някой от тези строежи по някакъв начин би могъл да доведе до подобно бедствие е разпоредил и министърът на туризма Мирослав Боршош.
Ще се изясни дали става въпрос за много тежко стихийно природно бедствие, което трудно може да бъде контролирано, или причината е неадекватност от страна на местната власт, добави министърът на туризма.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Депутатите обсъждат изменения в Закона за съдебната власт
Дата: 12/05, 08:131 Коментар
Тръмп ще се подложи на медицински прегледи
Дата: 12/05, 08:071 Коментар
Автобус се удари в тир преди София, има загинал
Дата: 12/05, 08:021 Коментар
Проф. Рачев: Бурите и градушките продължават поне до 24 май
Дата: 12/05, 07:55