кадър, архив: Пиксабей
Френските власти арестуваха шестима души, заподозрени в развяване на палестинско знаме от Айфеловата кула без разрешение.
Френският клон на климатичната активистка група Extinction Rebellion пое отговорност за окачването на голямото знаме от първия етаж на кулата в петък следобед. Представител заяви, че изпраща „послание в подкрепа“ на палестинците, обвинявайки Израел в извършване на „кланета“ в Газа, както и в „екоцидни престъпления“, включително изкореняване на маслинови дървета на палестинска земя.
Знамената на Израел и Палестина, както и гълъб и маслинова клонка, бяха прожектирани през септември върху Айфеловата кула, преди Франция да признае палестинската държава, припомня БГНЕС. През октомври 2023 г., след като палестинската войнствена група „Хамас“ извърши смъртоносни атаки срещу Израел, които предизвикаха войната в Газа, кулата беше осветена с израелското знаме.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Прокуратурата протестира присъдата срещу Пепи Еврото и възложи издирването му по друго дело за изнудване
Дата: 22/05, 11:55
Апелативният съд отново отмени прекратяването на разследването за замърсяването на Варненското езеро
Дата: 22/05, 11:521 Коментар
Кметът на Ню Йорк обеща магазини за хората
Дата: 22/05, 11:431 Коментар
Двете лепти: Тази сутрин почина Руменчо
Дата: 22/05, 11:35
Шофьор се заби с мерцедеса си в стълб, мантинела и паркирана кола в Пловдив
Дата: 22/05, 11:26