Снимка: Булфото, архив
Комплексна психиатрична и психологична експертиза е назначена на обвиняемия за убийството на екопътека „Невястата“ край Смолян, съобщи за БТА окръжният прокурор на Смолян Недко Симов. Убийството на 40-годишния Павел Христов от Ямбол е извършено вечерта на 21 септември 2025 г., като за деянието е задържан 42-годишният Ненчо Ненчев от Сливен.
След представяне на експертното заключение съдът ще направи нова цялостна преценка на всички събрани доказателства, като вероятността делото да бъде приключено в кратък срок е голяма, смята Симов.
Ненчев е привлечен като обвиняем за това, че на 21 септември 2025 г. около 20:30 ч., на разстояние около 380 метра от паркинга на параклис в местност край екопътека „Невястата“, умишлено е умъртвил Павел Христов чрез нанасяне на удари с нож.
Според обвинението Ненчев е нанесъл 14 прободни рани в областта на лицето, главата, гръдния кош и крайниците на жертвата, в резултат на което Христов е починал.
Досъдебното производство продължава под надзора на Окръжна прокуратура - Смолян.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Сметките за ток: Общо над 10 000 жалби са подадени до ЕРП-тата
Дата: 02/03, 21:09
Очаква се ръст от 10% в цената на горивата у нас
Дата: 02/03, 21:00
Empower by PanzerGlass: Силата на надеждното зареждане и пълната защита
Дата: 02/03, 21:00
България може да загуби 3,26 млрд. евро по програмата SAFE за модернизация на армията
Дата: 02/03, 20:521 Коментар
Бащата на Сияна: За по-малко от 48 часа събрахме над 6000 подписа
Дата: 02/03, 20:39