Снимка Варненска и Великопреславска света митрополия
Хората в морската столица се радват на Благодатния огън.
С благословението на митрополит Йоан Благодатният огън, съхранен от миналата година, е предоставен на вярващите в катедрален храм „Успение Богородично“ във Варна. Християните могат да запалят свещ от него в храма в дните около Великден.
Решението идва след като Светия Синод на Българската православна църква постанови в началото на април тази година да не изпраща делегация до Йерусалим за пренасяне на Благодатния огън, пише moreto.net.
Причината са продължаващите военни действия в Близкия изток и високият риск за пътуване в региона. От Министерството на външните работи на България е обявено най-високото ниво на предупреждение – степен 5, с препоръка за преустановяване на всички пътувания до Израел и Палестина.
Така тази година варненци ще могат да посрещнат Възкресение Христово с Благодатния огън, запазен от предходната година, без той да бъде донесен от Светите земи.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Хороскоп за неделя: Телец - финансово планиране; Рак - интуиция; Дева - практичност; Стрелец - оптимизъм; Водолей - радост
Дата: 12/04, 04:30
Николай Попов, лидер на Сияние: Искаме правова държава, не едноминутно мълчание и куртоазни съболезнования
Дата: 12/04, 04:00
На днешната дата през 1933 г. НС принудително прекратява мандата на 33 народни представители
Дата: 12/04, 04:00
На 12 април е родена Деси Тенекеджиева
Дата: 12/04, 03:00
Илин Димитров: губим туристи не заради липса на дадености, а заради липса на държава
Дата: 12/04, 02:50