Лех Валенса: Тръмп е или предател, или изключителен лидер


Дата: 23/02, 21:06

Кадър Youtube

Президентът на САЩ Доналд Тръмп е или предател, или изключителен лидер, който иска да избегне ядрен ад, заяви бившият полски президент Лех Валенса, който е нобелов лауреат за мир, предаде Франс прес, цитирана от БТА.

В интервю за френската информационна агенция Валенса казва: „На пръв поглед Тръмп изглежда като слуга на Русия, като чисто и просто предател, но стопанинът на Белия дом може би е един изключителен лидер, който знае, че ако САЩ се присъединят към антипутиновския хор, то Путин няма да има повече избор и ще трябва да използва ядрено оръжие“.

Този коментар Валенса направи в навечерието на четвъртата годишнина от началото на войната на Русия в Украйна.

„Защото Путин е безотговорен. Това е много хитра, много умна игра. Да не се притиска Путин да използва ядрено оръжие, а да се разиграва ролята, че си му приятел“, допълни Валенса.

Според него по този начин Тръмп печели време и принуждава „Европа да се организира срещу Путин без САЩ. Защото ако САЩ се намесят, това ще бъде ядрена война“, прогнозира Валенса.

„Има два начина да се гледа на нещата“, обобщава Лех Валенса и допълва: „Тръмп е или предател, или изключително интелигентен човек. „Към днешна дата все още не знам кое от двете се отнася за Тръмп“.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Новият областен управител на Варна ще встъпи в длъжност днес
Дата: 24/02, 08:56

Варна загуби Майа Петрова - създателят на "Бяла приказка", "Буратино", "Звездичко"
Дата: 24/02, 08:48

54 пожара са потушени в страната през изминалите 24 часа, има един загинал
Дата: 24/02, 08:38

Сметната палата публикува нови образци на декларации за имущество и интереси
Дата: 24/02, 08:33

Политолог: Неколцина министри имат за задача да са радикалните талибани в правителството
Дата: 24/02, 08:27

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия