снимка: ПСС
Лоши са условията за туризъм в планините, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст (БЧК).
Времето е облачно и мъгливо, със снежна покривка около 15 сантиметра. На места има слаб вятър, посочиха от ПСС, предаде БТА.
Съоръженията по курортите работят.
За изминалото денонощие Планинската служба е помогнала на трима чуждестранни туристи в района до Боянския водопад. Сигналът е подаден около 20:00 ч. вчера. Туристите са били без подходяща зимна екипировка и без планинска застраховка. Софийският отряд на ПСС им е оказал помощ с помощта на туристически котки, с които да слязат по пътеката.
Според прогнозата за времето на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) в планините ще бъде предимно облачно, ветровито и с валежи от сняг. Значителни ще са валежите в Рило-родопската област и в района на Централен Балкан. Ще духа умерен вятър от югозапад. Около обяд снеговалежите ще отслабват. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 5°, на 2000 метра – около минус 2°.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Млад мъж от Бургас почина след пушене на цигара, напоена с упойка за коне и белина
Дата: 02/03, 09:13
Изплащането на пенсиите започва на 9 март
Дата: 02/03, 09:08
Николай Младенов: ОАЕ поема разходите за настаняване, храна, напитки и дори помощ за презаписване на полети за всички засегнати и блокирани пътници
Дата: 02/03, 09:03
По-висока прецизност и по-добри резултати с роботизирана хирургия в Acibadem
Дата: 02/03, 09:02
Без камиони над 12 т по магистралите "Тракия", "Хемус" и "Струма" на 3 март
Дата: 02/03, 08:59