България - рай за италиански пенсионери


25/01/2014, 09:25

На 2 часа полет от Италия се намира раят на италианските пенсионери, разказа в репортаж от София журналистът от тв предаването “Хиените” Енрико Лучи.
В ироничен стил той описа историите на италианци в напреднала възраст, които, недоволни от икономическото си положение, решили да живеят в България.

Предаването, което преди два месеца разказа историята на малтретираната от господарката  в Тоскана българка Даниела, описа одисеите на Франко, Адриано и Антонио. Бившият шофьор на ТИР Франко, който 40 г. е обикалял Италия, сега получава 1200 евро месечна пенсия. В София плаща 36 лева месечен наем и вечеря всеки ден на ресторант, храната за четирима души излиза 17 евро, пише 24 часа.

Франко твърди, че разходите в София са поне 50-60% по-ниски от италианските. “В сравнение сбългарските пенсионери, които вземат 70 евро на месец, ние направо си живеем живота.”

Италианските пенсионери в София се срещат поне 15 пъти месечно на вечеря в ресторанта на италианеца Лео. Предаването разказва и как е станал известен след участието си в българския “Биг Брадър”, а в Италия е продавал моцарела от фургон. Енрико Лучи сравнява днешна България със следвоенна Италия - дори италианци с пенсии от 800 евро могат да си купят селски терени.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Смилов: Новият правосъден министър ме притеснява
Дата: 08/05, 10:09

Явор Дачков: Много добра реч на Румен Радев в парламента
Дата: 08/05, 10:08

Ипотечен калкулатор - или кога да си направите сметката, преди да вкарате депозит за жилище?
Дата: 08/05, 10:08

„Асфалтът е колкото нокът“: Спорен ремонт на 500 метра улици в село Лик - за над 50 хиляди евро преди изборите
Дата: 08/05, 10:02

Дани Петканов претърпя тежък инцидент във фитнеса
Дата: 08/05, 09:59

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия