Пиксабей
Случаите на морбили са 328 в седем области в страната, съобщиха на сайта си от Министерството на здравеопазването. Данните са към 25 май т.г. Най-много случаи на морбили - 185, са регистрирани в област Враца. Болни са регистрирани и в областите Плевен - 90, Ловеч - 30, Монтана -12, София-град - седем, Варна- трима, София-област - един.
От всички заболели от морбили 270 са деца.
Без имунизация срещу морбили поради ненавършена възраст или други причини са 168 от регистрираните заболели. При 29 от болните от морбили имунизационният статус е неизвестен. При останалите има данни за извършена имунизация.
Имунизацията срещу морбили в България е задължителна и се извършва на 13-месечна възраст и през 12-ата година от живота на децата, предава БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Костадинов: Съществува политическа протекция над строителството край Варна
Дата: 30/05, 10:19
Клисурски: България не е в процедура по свръхдефицит, този сценарий може да се избегне
Дата: 30/05, 10:14
Пламен Андреев: Абсурдно е да се твърди, че Черно море ще се разпадне
Дата: 30/05, 09:58
45 спасители ще се грижат за безопасността на плажа във Варна
Дата: 30/05, 09:53
Татяна Дончева: Глухи и слепи ли сте, не разбирате ли, че става заграбване на територия във Варна?
Дата: 30/05, 09:392 Коментара