снимка,архив: Булфото
Общо 53 пожара са потушени в страната през изминалото денонощие, няма пострадали хора. Това съобщиха от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (ГДПБЗН) на сайта си.
През вчерашния ден е получен сигнал за пожар в Националната онкологична болница - УСБАЛО „Проф. Иван Черноземски“ в София. На място са изпратени три пожарни автомобила на столичната пожарна. Пожарът е възникнал в стационарен сешоар за ръце. До пристигане на екипите са евакуирани 12 пациента от персонала на отделението, като няма пострадали.
На 7 февруари в пожарната в Благоевград е получен сигнал за пожар в хотел в Петрич. На място е изпратен един пожарен автомобил от пожарната в Петрич, като екипът е погасил пожар в аспирацията на кухнята. Посетителите на хотела са били две семейства (общо пет души), които са били евакуирани. Няма пострадали.
Пожарникарите в страната са реагирали на 90 сигнала за произшествия. С преки материални щети са възникнали 20 пожара. Осем от тях са в жилищни сгради, пет в транспортни средства и др. Без нанесени материални щети са възникнали 33 пожара. Извършени са 31 спасителни дейности и помощни операции. Огнеборците са съдействали при катастрофи, аварии, отводнявания и др. Лъжливите повиквания са шест.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Слави Трифонов: Тези хора са психопати
Дата: 08/02, 12:21
Температурите падат в понеделник
Дата: 08/02, 12:15
Кирил Петков: Имам добри впечатления от Крум Зарков
Дата: 08/02, 12:122 Коментара
Голяма разпродажба в Mr.Bricolage - отстъпките стигат до -50%, а в кампанията са включени над 4000 продукта за дома, ремонта и градината
Дата: 08/02, 12:00
МВР-Варна: Едната кола е преминала на червено при тежката катастрофа под Образцов дом
Дата: 08/02, 11:581 Коментар