Редактор: Недко Петров
Стопкадър Нова Нюз
Трафикът на хора в България и Европа става все по-голям и проблемът с трудовата експлоатация не може да бъде разрешен. Причината е този бизнес е сериозно престъпление и за страшно много пари. Това разкри Антоанета Василева, вицепрезидент и член на експертна група за борба с трафика на хора в Европа. Според нея трафикантите правят бързи и лесни пари. Те са гъвкави, по-гъвкави от политиките, които се прилагат срещу тях, и бързо се адаптират към всяка променнлива ситуация.
Нараства броя на жертвите, които са принудени да извършват престъпленния за трафиканктите. Те експлоатират жертвите си, и трудово, и сексуално, и ги принуждават да вършат престъпления за тях. Те могат да ги накарат да им вършат и безплатна работа. Например една жена да слугува на трафикант , каза Василева.
Застрашени са деца от всякакви семейства, които нямат уменията да видят риска и не знаят как да предотварят контактите за срещи в социалните мрежи. Дори и децата от най-добри семейства и които са обгрижвани най-добре, си принуждавани да изпращат голи снимки и стават жертва на сексуална онлайн експлоатация, добави в "Социална мрежа" Антоанета Василева.
Според нея най-важното в битката с трафикантите е международното сътрудничество, тъй като без него и взаимната подкрепа никоя страна сама няма да успее да се справи.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
С 10 евро за двама на плаж Palmero beach
Дата: 23/06, 17:30
Морски вкус, водни приключения и незабравими емоции: Nautilus откри сезона на 5 юни
Дата: 23/06, 17:30
Полицията задържа в „Студентски град“ издирван мъж с влязла в сила присъда от 8 години затвор
Дата: 23/06, 17:28
Глоба за мъж, подал фалшив сигнал за бомба на телефон 112 пред варненска дискотека
Дата: 23/06, 17:21
Има задържан за пожарите във варненския квартал "Аспарухово"
Дата: 23/06, 17:10