Пиксабей
Североизточна България е водеща по заболеваемост от грип. До края на седмицата или началото на идната се очаква епидемия да бъде обявена в Силистра и Добрич. Това каза във Варна главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев.
Високи на заболеваемост са още нивата в Бургас, Ямбол, Перник и София, предаде "Морето".
Няма обяснение защо Варна е с най-много болни и не се търси логика в това, защото всяка година грипът започва все отнякъде. На практика тази година тръгва от три страни и много бързо ще се развие, коментира специалистът.
Възрастните хора и тези с хронични заболявания са най-високият контингент за грип. Както всяка година грипът дава и усложнения.
"Тази година специфичното е, че епидемията е малко по-интензивна и ще засегне повече хора. Има данни, че по-често възникват усложнения, но това предстои да се проследи. Тази година щамът е малко по-добре с това, че успя да се измени значително на шест места в генетичния му код, заради което нямаме достатъчно обществен имунитет спрямо него. Грипът е много динамичен и както бързо нараства, така февруари вече ще е видимо как повечето от районите ще нормализират заболеваемостта.", каза още доц. Кунчев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
5-годишно разсрочено плащане за завършени вили и апартаменти: промоция за инвеститори във Forest Club House от КУБ Корпорация
Дата: 14/01, 15:00
Край на сковаността в ставите
Дата: 14/01, 15:00
Над 4000 декларираха доходите си за четири дни във Варна
Дата: 14/01, 14:52
Година затвор за кражба на телефон от магазин във Варна
Дата: 14/01, 14:441 Коментар
Отпускат над 1,9 млн. евро за ваксини срещу варицела
Дата: 14/01, 14:281 Коментар