Доц. Стойчо Стойчев: Има три варианта пред кабинета


15/10/2025, 08:49

Редактор: Недко Петров

Стопкадър Нова Тв

Доц. Стойчо Стойчев изключи възможността Бойко Борисов да преформатира правителството, така че да има по-големи правомощия за Делян Пеевски. Политологът обяви, че има три варианта пред кабинета след заканите на лидера на ГЕРБ.

Първият е да спадне напрежението в рамките на някакви общи разговори, било то в Съвета за съвместно управление и с контактни групи, с или без участието на „ДПС – Ново начало“.  

Втория вариант е, ако много се изостри напрежението, за което лично Стойчев не вижда основание в момента, да се стигне до някакъв вид парламентарна криза, която да произведе някакво ново мнозинство. И чак като трети вариант са предсрочни парламентарни избори, най-малкото защото конюнктурата у нас не го изисква.

Стойчев коментира също дали е възможно в рамките на този парламент да се състави ново мнозинство.

Възможно е такава, със същите партии е възможно, просто с нов мандат, нови разговори и така нататък. Това са процедури, които са извървявали в западната демокрация многократно. Ние все повече преминаваме към такъв модел демокрация и тези процедури почнаха при нас да имат значение, заяви още по бТВ Стойчо Стойчев.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Трафик нюз: 22-годишният, задържан за убийството на баща си в Пловдив, е направил частични самопризнания
Дата: 21/04, 23:07

ЦСКА удари с 2:1 Лудогорец за Купата
Дата: 21/04, 23:00

Дете е пострадало леко при катастрофата между двата трамвая в София
Дата: 21/04, 22:57

Започва разширението на участък от път I-8 в района на ГКПП „Калотина“
Дата: 21/04, 22:46

Слави Василев обяви пълна чистка
Дата: 21/04, 22:291 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия