Снимка: Пиксабей
Рибар от България е загинал, след като лодката му се преобърнала в района на устието на река Струма в Северна Гърция, съобщават гръцките медии.
Както пише информационният портал iefimerida, на борда на лодката имало двама души. Според показанията на очевидци и двамата са от България. Според наличната информация лодката им се е преобърнала заради силния южен вятър, докато се приближавала към пристанището на селището Кердилия.
Вторият българин в лодката е бил спасен от група доброволци, които се включили в спасителната операция въпреки риска. В спасяването са участвали три рибарски лодки, както и служители на бреговата охрана.
Спасеният българин е бил изваден от водата с хипотермия.
На мястото е изпратен и хеликоптер заради непотвърдени сведения, че е възможно в лодката да е имало и трети човек, предаде БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Иран позволи обаждания в чужбина за първи път от дни
Дата: 13/01, 21:22
Огромен успех за българския сноуборд: Александър Кръшняк втори на Световната купа
Дата: 13/01, 21:17
От "Пирогов" с подробности за лечението на 200-килограмовия мъж
Дата: 13/01, 21:12
Учени откриха нова алтернатива на палмовото масло
Дата: 13/01, 21:04
Русия осъди заплахите от САЩ за нови военни удари срещу Иран
Дата: 13/01, 20:451 Коментар